Fetisizm.com Forum Fetisizm, Fetish, Fetiş, Mistress, Dominant, Domination, BDSM, Ayak Fetişizmi fetis Partner arıyanlar icin fetisheuro.com

Geri git   Fetisizm.com Forum Fetisizm, Fetish, Fetiş, Mistress, Dominant, Domination, BDSM, Ayak Fetişizmi > Blogs > CiciKis

Rating: 3 votes, 5,00 average.

Switch Ne Demek?

Posted 18-07-2008 at 12:20 by CiciKis

HERKES YA “İTAAT EDEN” YADA “İTAAT EDİLEN” MİDİR?
“SWİTCH (DEĞİŞKEN) NE DEMEKTİR?


Bir BDSM veya SM seansınızı dışarıdan gözlemeleyecek biri insanların bu esnada sadece ya “İtaat Eden” yada “İtaat Etiren” olduğunu düşünecektir.Sonuçta Ya kontrol etmekten hoşlanıyorsunuzdur yada kontrol edilmekten.Ancak bazen acemi ve de tecrübesiz katılımcıların kafası her iki durumdan da heyecan duydukları ve zevk aldıkları için karışık olabilir.

Burdaki en önemli nokta kuşkusuz her kesin FARKLI olduğu ve herkesin TERCİHLERİN’in de farklılık gösterdiğidir.Bazen insanlar “İtaat Etmekten” çok zevk aldıkları birini aynı zamanda“İtaat Ettirmekten” de çok zevk alabilirler.Bazı insanlar her oyunda “İtaat Ettiren” olmaktan bazıları her oyunda “İtaat Eden” olmaktan son derece mutlu ve kararlı iken ; _Erkeklere itaat eden ve kadınlara itaat ettirmekten hoşlanan_Bir ün içerinde bazen “İtaat Eden” bazen “İtaat Ettiren olmakatan hoşlanan_veya bazı durumlara göre bu iki rol arasında sık sık gidip gelmeyi seven insanlar da mecvuttur.

Her zaman “İtaat Ettiren” olmayı seçenler “TOP (ÜST)_MASTER yada MİSTRESS” olarak ,her zaman “İtaat Etmeyi “ seçenlere “BOTTOM (ALT).-SUB_KÖLE” olarak isimlendirilirken sık sık bu iki taraf arasındaki gidip gelenlere ve farklı zaman veya durumlarda farklı seçimleri ( Ya üst yada alt) tercih edenler ve bundan zevk alanlarda “SWİTCH (DEĞİŞKEN)” olarak isimlendirilirler.

Eğer bir “SWİTCH (DEĞİKEN) iseniz ve hangi rolu daha çok sevdiğinize emin değilseniz pek çok seçeneğiniz vardır.Bir seansta “İtaat Ettiren “ iken başka bir seansta “İtaat Eden” olmak , seans sırasında önceden tespit edilen süreler sonunda rolleri değişmek yada güc e dayalı bir oyunda yenilenin “İtaat Eden”i oynaması kararı gibi sadece hayal gücünüze ve yaratıcılığınıza bağlı olan seçenekler gibi.

Daha sonra sürekli olarak bir tarafta olmaya karar verirseniz yapmanız gereken sadece diğer tarafı oynamaktan daha çok zevk alan insanlarla daha fazla beraber olmak ve zevk almaktan ibaret olacaktır.

Hiçbir zaman devam eden bir ilişkide illa ki her an ve her gün “İtaat Eden” veya “İtaat Ettiren” olacaksınız diye bir kural yoktur.Tam tersine son derece Domininat ve Kontrolde olmayı seven insanları bile bazı durumlarda “İtaat Etmeyi” sevebilecekleri ve kendilerini böyle bir ortamda bulduklarında bunu denemekten zevk alacakları da sık sık görülmüştür.Bu onlar içinde bir süre _Kontrol etmeyi bırakıp bir şekilde desarj olabilecekleri ve kısa sürede olsa SORUMLULUKLARından sıyrılabilecekleri bir imkan sağlamaktadır.Ve yine aynı şekilde tamamen zayıf hissetmeyi ,kontrol altında olmayı ve itaat etmeyi seven insanların da uygun bir ortamda son derece dominant ve itaat ettiren rollere bürünmekten zevk alabilecekleri de bir gerçektir.

Hayatları boyuna “İtaat Ettirmeyi” seçen insanların bir gün “İtaat Eden” olma ihtiyacı ve arzusu hissedip bunu seçtikleri ve bunda karar kıldıkları duyulmamış ve görülmemiş bir şey değildir.İNSANLAR DEĞİŞİR_TERCİHLER DEĞİŞEBİLİR_BU TUHAF VE GÖRÜLMEMİŞ VE ALIŞILMADIK BİR ŞEY DEĞİLDİR.Bunun sebebinin ne olduğunun cevabı belki de bir sonraki maddemizde gizlidir.

NOT:

“SWİTCH” ülkemizde pek bilinmeyen ve sık kullanılmayan bir tanımlamadır.Herşeyin Siyah-Beyaz olmasının beklenmeyeceği gibi BDSM için de GRİ alanlar mevcuttur.BDSM deneyimi az olan veya yolun başındaki pek çok kişi için birinin kendisini “SWİTCH “ olarak tanımlaması tuhaf gelebilir.Bunu bir KARARSIZLIK_ZAYIFLIK veya hazır olmamaya yorarlar.Bu mutlaka kaçınmanız gereken bir düşüncedir.

Hayat süprizlerle doludur ve insanın hayatını_yaşam düzenini_kişiliğini ve pskolojisini etkileyen pek çok FAKTÖR vardır.Nasıl ki bir insanın her ama her an NEŞELİ olmasını beklemek mümkün değilse aynı şekilde bir insanın her ama her an “İtaat Eden” veya “İtaat Ettiren” olmasını beklemek de mümkün değildir.

Siz partnerizin bazı durumlarda değişmesinin doğal olduğunu kabul edin ve SAYGI gösterin ki bir an gelip siz de farklı düşünür ve davranırsanız SAYGI bekleyebilesiniz.
Konum Bdsm
Görüntüleme 7006 Yorumlar 9 Email Blog Entry
Total Comments 9

Yorumlar

 1. Old Comment
  Paris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  acide yeni c/p linki çıktııı
  Posted 18-07-2008 at 15:08 by Paris Paris isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 2. Old Comment
  mutfaktakiadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  "değişken" diyorum bazen türkçe kaşılık olarak
  ama "switch"le devam edelim. onun da derecesi
  var. evet, tercihim genelde itaattan yana ama
  bazen, doğru kişiyle, doğru ortamda ve doğru
  zamanda roller değişebiliyor. bir başka hoş yanı
  da kölenizin sizden acısını çıkarması.
  Posted 21-11-2008 at 16:27 by mutfaktakiadam mutfaktakiadam isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 3. Old Comment
  sanırım bu yazıyı benımde profılıme eklemem lazım
  Posted 14-02-2009 at 16:45 by SWİTCH SWİTCH isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 4. Old Comment
  geometrici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  zıhnım acıldı yaw
  Posted 08-06-2009 at 20:42 by geometrici geometrici isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 5. Old Comment
  JustSayWhen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Cok guzel anlatmissin Cicikiz eline saglik. Mutfaktaki adam guzel aciklamis, roller degistiginde intikam saati gelmis demektir, tadina doyum olmaz anlar kapidadir. Dogru kisi ile olmasi gereken bir durum oldugu acik. Itaat benim icinde oncelikli durum olmakla beraber gucun ele gecmesi de bir o kadar zevklidir. Bu kesinlikle nereye ait oldugunu bilmemek ya da kararsizlik degildir. 2 yil suren bir iliskimde bunu yasayarak ogrendim. Herkese selamlar.
  Posted 19-06-2009 at 09:54 by JustSayWhen JustSayWhen isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 6. Old Comment
  sigerdji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  cok saolun

  bu sozlugu hazirlayip siteye koyanlara sonsuz tesekkurler!!! resmen zihnim acildi, aklim aydinlandi, diyebiirim emeginize saygi...
  Posted 25-06-2009 at 15:15 by sigerdji sigerdji isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 7. Old Comment
  Posted 25-06-2009 at 19:42 by CiciKis CiciKis isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 8. Old Comment
  Ben de merak ediyordum.Tşkürler Cici kız..
  Posted 14-07-2009 at 10:45 by Unexampled Unexampled isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 9. Old Comment
  kutsaladam1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Emeğine Sağlık

  Paylaşım Çok Hoş.Kültürel açıklamandan dolayı ve aydınlatmandan dolayı teşekkür ederim..
  Posted 01-08-2009 at 12:31 by kutsaladam1983 kutsaladam1983 isimli üyemiz çevrimdışıdır. (Offline)
 

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 09:35 .
Fetisizm.com Hakkında

Fetisizm.com Türkiyede yaklaşık 8 yıldır hizmet veren sahibe,mistress,fetişist,ayak fetişi,bdsm, vb konularında paylaşımda sınırsız bir oluşumdur

Hızlı Erişim

Sosyal Medya

Facebook Twitter youtube Flickr DavianArt Dribbble RSS Feed


Powered by vBulletin® Version 3.8.1
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd
www.FetishEuro.com

Page generated in 0,04341 seconds with 18 queries